Cumulusy 2019 – 5. plebiscyt na 10 najlepszych sportowców lotniczych

Cumulusy 2018 (fot. Aeropact)

Od 1 grudnia br. trwa zgłaszanie zawodników do udziału w piątej edycji Plebiscytu na 10. najlepszych polskich sportowców lotniczych "Cumulusy 2019", który ma wyróżnić sportowców, dla których niebo jest środowiskiem naturalnym.

Wielu Polaków to uznawani na całym świecie, niekwestionowani Mistrzowie w różnych dyscyplinach sportów lotniczych. Organizując plebiscyt Cumulusy chcemy docenić Ich talent, pasję, ambicję, sportowe zacięcie, konsekwentny trening i najwyższej klasy umiejętności lotnicze – mówią organizatorzy. – Pragniemy też podziękować Im za pełne zaangażowanie i nieustępliwą walkę podczas zawodów, za niesamowite emocje, jakie dzięki nim przeżywamy, a także za godne reprezentowanie Polski i zdobyte trofea w sezonie 2019 – dodają.

Właśnie rozpoczął się I etap Plebiscytu 2019 – zgłaszanie zawodników i załóg. Do udziału w Plebiscycie 2019 można zgłosić dowolnego zawodnika lub załogę w dziewięciu kategoriach sportowych: akrobacja, balony, lotnie i paralotnie, mikroloty, modelarstwo, samoloty, spadochrony, szybowce, śmigłowce. Zgłoszenia można przesyłać także w kategoriach airshow:
• pilotaż indywidualny (w tej kategorii może wystartować pilot, który wykonał pokaz lotniczy w minimum trzech różnych imprezach pokazowych w 2019 roku),
• pilotaż grupowy (w tej kategorii może wystartować grupa, która wykonała pokaz lotniczy w minimum trzech różnych imprezach pokazowych w 2019 roku),
• Cumulus Specjalny Air Show – dla pilota lub grupy z zagranicy, przyznawany decyzją Kapituły
• fotografia lotnicza – zgłoszeń dokonują osobiście autorzy zdjęć zainteresowani udziałem w konkursie
Zgłoszenia można też przesyłać w kategorii specjalnej „Cumulus Extreme” – wyjątkowy, niezwykły i spektakularny wyczyn lotniczy 2019 roku.

Od 1 grudnia kibice i fani sportów lotniczych zgłaszają do udziału w Plebiscycie Cumulusy 2019 swoich ulubionych zawodników i załogi. Za pomocą formularza zgłoszeniowego należy wysłać imię i nazwisko zawodnika w danej kategorii oraz przedstawić jego osiągnięcia sportowe w 2019 roku, udział w pokazach lotniczych, opisać ekstremalny wyczyn, itd. W przypadku zgłoszenia załogi, należy podać imiona i nazwiska wszystkich osób, które do niej należą. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 31 grudnia 2019 r.

Zgłoszenie zawodników, załóg i spotterów na stronie: www.cumulusy.pl/zglos

Spośród wszystkich zgłoszonych sportowców Kapituła Plebiscytu nominuje nie więcej niż 30 zawodników lub/i załóg, przyznając punkty za osiągnięcia sportowe w 2019 roku. Za każdy zdobyty medal np. na Mistrzostwach Świata przysługuje określona liczba punktów.

Ogłoszenie listy Nominowanych we wszystkich kategoriach nastąpi dnia 04.01.2020 r. Tego dnia rozpocznie się pierwszy etap głosowania. Ten etap głosowania potrwa do 15 stycznia 2020 r., a 16 stycznia 2020 r. zostanie ogłoszona lista Finalistów, a także zostaną wręczone nominacje zawodnikom podczas Cumulusy 2019 Open Day w Warszawie na Uczelni Łazarskiego.

Od 18 stycznia 2020 r. do 31 stycznia 2020 r. można głosować tylko na Finalistów. Głosowanie finałowe zakończy się 30 stycznia 2020 r.

Ogłoszenie wyników Plebiscytu Cumulusy 2019 nastąpi 1 lutego 2020 r. podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się w Gdyni, w Hotelu Marriott.

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.cumulusy.pl


Przeczytaj również:
Wkrótce ruszy 5. edycja Międzynarodowego Plebiscytu Lotniczego "Cumulusy 2019"

Źródło: cumulusy.pl
comments powered by Disqus