Przejdź do treści
Źródło artykułu

Loty paralotniowe w Mszanie - kolejna informacja dla użytkowników strefy EA230

Na stronie cumulus24.pl opublikowana została kolejna informacja dotycząca lotów paralotniowych w strefie EA230.

"No niestety stała się rzecz niezbyt pocieszająca. Straż Graniczna przedłużyła wszystkie strefy od EA200 aż to najbardziej nas interesującej EA230 (patrz link: www.ais.pansa.pl). Zostały już podjęte pierwsze kroki - wysłałem do umocowanego pracownika Ośrodka Planowania Strategicznego w PAŻP stosownego maila z prośbą o wskazanie co można z tym fantem zrobić. Wyjaśniłem jak problem wygląda z naszego punktu widzenia, powołałem się na zapoczątkowana przez nas (przez PSP) dyskusję że spotkania koordynacyjnego 29 września w PAŻP i zadeklarowałem gotowość do spotkania, również trójstronnego (z przedstawicielami SG/MSW)

Na chwilę obecną oznacza to, że loty na Mszanie w dalszym ciągu MUSZĄ być uzgadniane ze Strażą Graniczną i FIS wg. wypracowanej wcześniej procedury!

Zwracam na to szczególną uwagę, ponieważ wiem, że nie każdy stosował się do tych zasad. Nie wiem czy wynikało to z lenistwa, braku wiedzy, ignorancji czy staromodnego „Specu znowu coś p...” i szczerze nie wnikam w to. Przypominam jednak, że FIS, PAŻP i SG będą wobec nas fair, jeżeli my będziemy postępować wg. ustalonych zasad.


Gdy tylko pojawią się jakieś nowe informację w tym temacie nie omieszkam się nimi podzielić. Temat będę też chciał poruszyć na imprezie zakończeniowej."


Przeczytaj również:
Loty paralotniowe w Mszanie - informacja dla użytkowników strefy EA230

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony