VII Piknik Szybowcowy i światowa akrobacja na najwyższym poziomie

SWIP Team w akcji

W weekend 29‒30 czerwca odbędą się międzynarodowe pokazy lotnicze w ramach VII Pikniku Szybowcowego, organizowanego przez Centralną Szkołę Szybowcową oraz miasto Leszno. Będą to największe i najbardziej spektakularne cywilne pokazy lotnicze w tym roku w Polsce. Pięć sławnych grup akrobacyjnych, najlepsi lotniczy soliści z Czech, Mitsubishi Zero, śmigłowce Wojska Polskiego w pokazie dynamicznym, śmigłowcowe wariacje w wykonaniu Kadry Narodowej i wiele innych atrakcji naziemnych. Zapraszamy w ostatni weekend czerwca na leszczyńskie lotnisko, aby dać się ponieść się lotniczym emocjom.

W tym roku impreza zaskakuje atrakcjami, jakich jeszcze na Polskim niebie nie było! Zapraszamy na pierwszy nocny pokaz akrobacji w wykonaniu SWIP Team. Będą to niesamowite akrobacje połączone z efektami pirotechnicznymi. Samoloty zostaną specjalnie oświetlone i wyposażone w wyrzutnie rac. Przy akompaniamencie muzyki piloci nakreślą pełne ognia barwne figury na nocnym niebie. Tego nie można przegapić.

Po raz pierwszy w Polsce będziemy gościć „czeski gang” – Marka Hykę i Petra Kopfsteina. Ci dwaj niesamowici piloci należą do czeskiej kadry akrobacyjnej, która od lat należy do światowej elity. Kochają kreatywne podniebne wariacje. Spontaniczni na ziemi i w powietrzu. Uwielbiają improwizować i łamać schematy, przez co swoimi pokazami dają mnóstwo radości widzom. W Lesznie zaprezentują się oni na dwóch samolotach do akrobacji bez ograniczeń tj. XA-41 i Extra 330SC.


Prosto z Belgii przylecą Czerwone Diabły. Red Devils to grupa pokazowa belgijskich sił powietrznych.


Nad leszczyńskie lotnisko wracają Jordańskie Sokoły. Royal Jordanian Falcons, czyli zespół pokazowy jordańskich sił powietrznych zaprezentuje nowy, jeszcze ciekawszy pokaz.
 


O odpowiedni poziom emocji zadba niemiecka grupa Aero Gera. Poza kunsztem i precyzją pilotażu będzie można wykupić lot z pilotami grupy i doświadczyć przeciążeń na własnym ciele. Kto się odważy?


Miłośnicy lotnictwa historycznego będą mogli podziwiać replikę Mitsubishi Zero w pokazach dynamicznych. Samolot, któremu po raz pierwszy można się będzie przyjrzeć z bliska w Polsce, to legenda bitwy nad Pacyfikiem. To właśnie za jego pomocą Japończycy zaatakowali Pearl Harbor.


O odpowiedni poziom emocji zadbają piloci Wojska Polskiego. Zobaczymy grupę akrobacyjną „Orlik”. Piloci dwóch „latających czołgów”(śmigłowców Mi-24) zaprezentują w pokazie dynamicznym figury bojowe. Dodatkowo na wystawie statycznej będzie można podziwiać śmigłowce Mi-2 oraz W3 Głuszec. Para samolotów F -16 „zadba” o odpowiedni poziom hałasu.Narodowa Kadra Śmigłowcowa zademonstruje wyścigi w slalomie równoległym na dwóch śmigłowcach Robinson 44.

Nad lotniskiem pojawi się „czortolot”, czyli wiatrakowiec oraz samolot krótkiego startu i lądowania Carbon Cub.

Dodatkowe wrażenia zapewnią pokazy akrobacji szybowcowej.

O komentarz na najwyższym poziomie zadba Tadeusz Sznuk.

Ponadto odwiedzającym Piknik Szybowcowy w Lesznie organizatorzy zapewnili mnóstwo dodatkowych atrakcji, m.in. pokazy rekonstrukcji historycznych, loty widokowe, wystawy i koncert zespołu Feel .

Do zobaczenia w Lesznie 29 czerwca!

Źródło: CSS AP w Lesznie
comments powered by Disqus

Komentarze

Ciekawe, ilu atrakcji nie będzie?
Płocka w tej konkurencj raczej nie pobiją:)

Tylko TuskoLOTU brakuje ;)

Ciekawe czy w tych super czyli przepisach polskich można w w nocy wykonywać jakąkolwiek Akrobację ?

A który przepis tego zabrania?