Przejdź do treści
Źródło artykułu

W ciągu dekady linie United Airlines chcą zatrudnić 10 tys. pilotów

Linie lotnicze United Airlines planują zakupić akademię lotniczą, co ma pomóc zatrudnić w ciągu dekady 10 tys. pilotów, ponieważ ok. połowa obecnie zatrudnionych lotników zbliża się do ustawowego wieku emerytalnego 65 lat.

Linia lotnicza poinformowała, że Westwind School of Aeronautics w Phoenix, której United planuje później zmienić nazwę, zapewni 300 absolwentów w pierwszym pełnym roku. United, podobnie jak Delta i American, konkurują o nowych pilotów, oferując im nisko oprocentowane pożyczki, stypendia i inne programy.

Koszt szkolenia pilota do licencji komercyjnej w USA może przekroczyć 80 tys. USD, co stanowi poważną barierę dla niektórych kandydatów. Przepisy obowiązujące w USA wymagają, aby piloci linii lotniczych mieli co najmniej 1500 godzin nalotu, zanim zasiądą za sterami pasażerskich samolotów (z wyjątkiem dla studentów uczelni lotniczych i pilotów wojskowych).

United planują wprowadzić również stypendia, aby zachęcić kobiety i kandydatów mniejszości narodowych do ubiegania o licencję, ponieważ statystyczny pilot to obecnie najczęściej biały mężczyzna. Rzecznik linii lotniczych Charlie Hobart zapowiedział, że przewoźnik będzie także udzielał młodym adeptom pilotażu tanich pożyczek.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony