Cirrus Aircraft wspiera Tour de Pologne

Cirrus Vision Jet, fot. Cirrus

Przedstawicielstwo producenta samolotów, które od lat znajdują się na pierwszych miejscach rankingów sprzedaży światowej, został oficjalnym partnerem wyścigu Tour de Pologne. Wyścig wystartuje z Krakowa już 3 sierpnia, a zakończy 9 sierpnia metą w Bukowinie Tatrzańskiej. Impreza kolarska zaliczana do cyklu UCI World Tour, organizowana przez Czesława Langa, uznawana jest za najważniejszą i największą w Europie Środkowej i Wschodniej.

Firma z siedzibą w Duluth w Stanach Zjednoczonych wraz z ośrodkiem szkolenia lotniczego Aero Poznań, będącym również Europejskim Centrum Symulatorowym Cirrusa, są pierwszymi w historii partnerami Tour de Pologne (TdP) działającymi w branży lotniczej.

Samoloty Cirrus to nie tylko piękne, ale także niezwykle bezpieczne i dynamiczne maszyny. Cieszymy się mogąc rozpocząć współpracę z takim partnerem z rynku lotniczego – marką uznaną i docenianą.” – mówi Czesław Lang – wybitny polski kolarz, wicemistrz olimpijski, zwycięzca TdP z 1980 roku, a obecnie Dyrektor Generalny Wyścigu. Dla nas, jako przedstawiciela samolotów marki Cirrus na rynek polski, litewski, łotewski oraz estoński, to ogromny zaszczyt i przyjemność, uczestniczyć w tak wyjątkowym i prestiżowym wydarzeniu jakim jest Tour de Pologne – mówi Jarosław Przybyła, Prezes Zarządu Cirrus Aircraft Poland & Baltics. – Mamy świadomość, że ten wyjątkowy wyścig jest stałym punktem kalendarza największych i najbardziej docenianych na świecie tourów, stąd nasze partnerstwo i chęć propagacji lotnictwa wśród miłośników kolarstwa, oraz kolarstwa wśród entuzjastów awiacji.

Zgodnie z raportem General Aviation Manufacturers Association (GAMA) za rok 2018, wszystkie 4 modele samolotów marki Cirrus, produkowane przez koncern z Duluth znajdują się wśród 10 najczęściej kupowanych na świecie samolotów z segmentu General Aviation – z czego Cirrus SR22T plasuje się na miejscu pierwszym, a SR20 na miejscu drugim.

Źródło: Cirrus Aircraft
comments powered by Disqus