Zmarł Tadeusz Gołębiewski

Tadeusz Gołębiewski (fot. tmzm.mielec.pl)

Otrzymaliśmy przykrą wiadomość o śmierci pil. dośw. inż. Tadeusza Gołębiewskiego, wybitnego pilota związanego z Aeroklubem Mieleckim i z WSK PZL Mielec. Zmarł  23.01.2016 r.

Tadeusz Gołębiewski był wielkim pilotem ale przede wszystkim wielkim człowiekiem, organizatorem, społecznikiem, instruktorem spadochronowym, samolotowym, przewodniczącym sekcji balonowej Aeroklubu Mieleckiego, animatorem modelarstwa, komendantem AM, szefem wyszkolenia, pilotem doświadczalnym I klasy w WSK-PZL Mielec, który wykonał po raz pierwszy obloty większości nowych mieleckich konstrukcji. Brał udział we wszystkich próbach fabrycznych oblatanych prototypów i modyfikacji oraz w próbach państwowych M-2 i M-4, certyfikacyjnych M-18, TS-11 Iskra i An-2.

Dorobek lotniczy pracowitych lat Tadeusza Gołębiewskiego to: 101 skoków ze spadochronem w tym jeden ratowniczy, 12579 lotów (w tym cztery z lądowaniem przymusowym i jeden bez lądowania zakończony skokiem ratowniczym) w łącznym czasie 7922 h, w tym: na samolotach odrzutowych 1495 h, na samolotach wielosilnikowych, 661 h na wodnosamolotach 5 h na szybowcach 21 h. Latał łącznie na 57 odmianach i wersjach statków powietrznych. Więcej o pil. dośw. inż. Tadeuszu Gołębiewskim można przeczytać na stronie: www.tmzm.mielec.pl.

Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego odbędzie się w dniu 03.02.2016 (środa) o godz. 11:50 w Warszawie na cmentarzu na Bródnie od strony ul. Św. Wincentego w kościele murowanym.

Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny, bliskich i znajomych.

Aeroklub Mielecki planuje zorganizować wyjazd do Warszawa – osoby, które chcą pojechać na pogrzeb proszone są o przesłanie informacji na adres mailowy AM: biuro@aeroklub.mielec.pl

Źródło: Aeroklub Mielecki
comments powered by Disqus