Budujemy mosty dla przemysłu lotniczego – konferencja

Samolot i dron na lotnisku (fot. cedd.pl)

Śląski Klaster Lotniczy wraz z Partnerami z krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Związkiem Pracodawców Klastry Polskie, serdecznie zaprasza na konferencję pn. „Building Bridges in V4 Aviation Community”, którą odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2019 r. w Hotelu na Błoniach w Bielsku-Białej, ul. Pocztowa 39.

Konferencja jest organizowana w ramach projektu realizowanego przez Śląski Klaster Lotniczy przy wsparciu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego z siedzibą w Bratysławie.

Przemysł lotniczy jest jednym z najbardziej globalnych rodzajów działalności gospodarczej. Światowej konkurencji nadają ton wielcy międzynarodowi gracze, a jednocześnie duża ilość innowacji powstaje w małych i średnich przedsiębiorstwach, które muszą organizować się w większe grupy, np. klastry, w celu tworzenia wspólnej oferty dla wielkich partnerów. Umowy zawierane przez producentów samolotów mają często charakter transgraniczny. Kraje V4, których bliskość kulturowa i geograficzna predestynuje takie działania, powinny podążać podobną drogą rozwoju – mówią organizatorzy.

Konferencja podzielona jest na trzy bloki tematyczne:
• Współpraca przemysłowa i naukowo – badawcza sektora lotniczego Grupy Wyszehradzkiej,
• Drony (bezpilotowe statki latające) – innowacyjna gałąź przemysłu lotniczego,
• Współpraca międzysektorowa przemysłu lotniczego. Wspólne rozwiązania przemysłowe, technologiczne i badawcze. Konsekwencje rewolucji przemysłowej 4.0.

Wśród potwierdzonych uczestników konferencji są m.in. Małgorzata Darowska, Pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. UAV, U-Space, Beata Białowąs, Członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Metropolii Górnośląsko- Zagłębiowskiej

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji organizatorzy serdecznie zapraszają i proszą o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Więcej informacji na stronie konferencji: www.v4bridges.aerosilesia.eu/pl

Źródło: cedd.pl
comments powered by Disqus