Umowy lotniska w Modlinie z liniami lotniczymi skontrolowało CBA
Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Lublinie przeprowadzili kontrolę zawierania i realizacji wybranych umów z przewoźnikami lotniczymi przez Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o. w latach 2012-2020.
Czynności prowadzono w okresie od 20 stycznia 2021 r. do 18 października 2021 r.
W wyniku kontroli ustalono, że władze lotniska w Modlinie mogły dopuścić się licznych nieprawidłowości, sprowadzając bezpośrednie niebezpieczeństwo wyrządzenia w majątku spółki szkody w wysokości nie większej niż 9 650 000,00 zł.
W związku z ujawnionymi nieprawidłowości Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do Rady Nadzorczej i Zarządu Spółki wystąpienie pokontrolne zawierające szereg wniosków pokontrolnych.
Zarząd spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin od 10 września br. sprawują Grzegorz Hlebowicz i Tomasz Szymczak. Z informacji zamieszczonych na stronie lotniska wynika, że do tej pory w zarządzie zasiadali: Leszek Chorzewski, który był p.o. prezesa i wiceprezesem ds. sprzedaży i marketingu; wiceprezes ds. operacyjnych Piotr Okienczyc; wiceprezes ds. korporacyjnych Marcin Danił.
Na lotnisku w Modlinie dominującym przewoźnikiem jest irlandzki Ryanair.
Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin ma czterech udziałowców, którymi są: Województwo Mazowieckie (36,17 proc. udziałów); Agencja Mienia Wojskowego (31,56 proc.), Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (27,86 proc.) oraz Nowy Dwór Mazowiecki (4,41 proc. udziałów).
Komentarze