Zostań marynarzem i lotnikiem morskim !!!

WOŚP

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od poniedziałku (20 grudnia) można wziąć udział w licytacjach rejsu okrętem podwodnym, fregatą rakietową oraz lotu symulatorem samolotu „Bryza”. To trzy specjalne aukcje, które przygotowała Marynarka Wojenna w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Aukcje prowadzone są na portalu przygotowanym przez serwis Allegro.pl. Licytacje rozpoczęły się dzisiaj – poniedziałek 20 grudnia. W ramach aukcji prowadzonych na rzecz XIX Finału WOŚP Marynarka Wojenna zaoferowała jednodniowy rejs okrętem podwodnym (typu Kobben) dla jednej osoby, rejs fregatą rakietową ORP „Gen. K. Pułaski” (jeden dzień dla jednej osoby) oraz licytację lotu symulatorem samolotu „Bryza” dla jednej osoby. Lot symulatorem wraz ze szkoleniem potrwa około 2 godzin i będzie połączony z prezentacją samolotu lotnictwa morskiego typu „Bryza” na lotnisku w Siemirowicach koło Lęborka (zobacz: Symulator Bryzy).

Więcej informacji na temat rejsu okrętem podwodnym i fregatą rakietową na stronie internetowej Marynarki Wojennej.

Zwycięzca aukcji na lot symulatorem będzie mógł poczuć się jak pilot lotnictwa morskiego. Zapozna się ze specyfiką szkolenia załóg samolotów patrolowo – rozpoznawczych, monitoringu ekologicznego oraz transportowych na jedynym w kraju i na świecie symulatorze samolotu typu Bryza. Pozna budowę urządzenia, zasady jego użytkowania oraz elementy szkolenia personelu lotniczego. Po przeszkoleniu przez instruktora będzie mógł odbyć samodzielny lot symulatorem. Symulator lotu TL-28B jest przeznaczony do szkolenia i egzaminowania załóg samolotów typu Bryza. Znajduje się na lotnisku MW w Siemirowicach. Urządzenie symuluje właściwości realnego lotu, działanie i sterownie silnikami oraz funkcjonowanie wszystkich systemów pokładowych. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają na kontrolowanie działania załogi i wpływanie na przebieg lotu poprzez wprowadzanie zmian warunków lotu, złożoności sytuacji radionawigacyjnej i symulowanie usterek poszczególnych układów samolotu.

Zwycięzcy aukcji są zobowiązani do przestrzegania i dostosowania się do wszelkich procedur wojskowych związanych z zaokrętowaniem i pobytem na pokładzie okrętu oraz zasadami pobytu na terenie jednostek wojskowych.

Terminy rejsów oraz lotu symulatorem są uzależnione od programów szkoleniowych Marynarki Wojennej. Marynarka Wojenna zastrzega sobie prawo określenia i ewentualnej zmiany terminów.

Aukcja lotu symulatorem dostępna jest tutaj.


Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus