Załoga Anakondy poszukiwała paralotniarza

Śmigłowiec W-3WARM Anakonda startuje z lotniska w Babich Dołach (fot. blmw.wp.mil.pl)

We wtorek, wieczorem (25 sierpnia) załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego z Gdyni-Babich Dołów, wystartowała do akcji poszukiwawczej. Otrzymano informację, że w okolicach Luzina mogło dojść do wypadku paralotniarza.

O godzinie 20:55 załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego z Gdyni-Babich Dołów, otrzymała informację, że służby ratownicze i porządkowe powiadomione zostały o zaobserwowanym, spadającym paralotniarzu, w pobliżu miejscowości Luzino.

Załoga śmigłowca poszukiwawczo-ratowniczego W-3WARM Anakonda, dowodzona przez kpt. pil. Marka Wawrzyniaka, wystartowała w kierunku rejonu poszukiwań o godz. 21:10, nawiązując łączność ze służbami koordynującymi akcję ratowniczą. Po dolocie do wyznaczonego miejsca przeszukano rejon miejscowości Luzino, Gościcino i Kębłowo. Poszukiwania na lądzie prowadziła także Policja i jednostki Straży Pożarnej.

Po 22:00 do ratowników dotarła informacja, że paralotniarz wylądował wcześniej, bez następstw, w miejscu startu. O godz. 23:37 Anakonda wylądowała na lotnisku w Gdyni-Babich Dołach.

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus