Akcja Poszukiwawcza na Zatoce Puckiej

Anakonda/ fot. BLMW

Śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej uczestniczył dzisiaj (sobota, 19 listopada) w akcji poszukiwawczej prowadzonej na Zatoce Puckiej. Poszukiwano dwóch mężczyzn, wędkarzy, którzy nie powrócili z połowu ryb. Po kilkudziesięciu minutach lotu śmigłowiec „Anakonda” odnalazł ciała obu zaginionych mężczyzn.

Marynarka Wojenna została zaalarmowana przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne około godziny 12:10. Poszukiwano dwóch mężczyzn, którzy wczoraj (piątek, 18 listopada) wypłynęli 3-metrową łodzią na połów ryb. Po niespełna 20 minutach od otrzymania sygnału do akcji poszukiwawczej wystartował śmigłowiec „Anakonda” dyżurujący na lotnisku w Gdyni Babich Dołach. Na morze wyszły również jednostki ratownicze Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa m/s Orkan z Helu oraz łódź motorowa R-12 z Gdyni. Załoga śmigłowca ratowniczego Marynarki Wojennej o godzinie 13:13 odnalazła pierwsze ciało, a po 7 minutach ciało drugiego mężczyzny w rejonie Rybitwiej Mielizny, około 2 mile morskie (3,5 kilometra) na południowy-zachód od Kuźnicy. Jednostka Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa podjęła oba ciała na pokład, a następnie przekazała je na brzegu jednostce Policji.

O godzinie 13:33 śmigłowiec „Anakonda” zakończył swoją akcję i po 12 minutach wylądował na lotnisku Marynarki Wojennej w Gdyni – Babich Dołach.
 

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus