Zagłosuj na projekt "Edukacja młodzieży mural - Historia Polskiego Lotnictwa"

Projekt "Edukacja młodzieży mural - Historia Polskiego Lotnictwa" - głosowanie (fot. Artur Adamiec)

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego warszawiacy zgłosili swoje pomysły. Dokonano oceny tych propozycji i wybrano projekty, które zostaną poddane pod głosowanie. A głosowanie rozpoczęło się dziś.

Wśród dopuszczonych do głosowania propozycji jest projekt dzielnicowy pn. "Edukacja młodzieży mural - Historia Polskiego Lotnictwa". Dotyczy on wykonania 2 murali na ścianach szczytowych elewacji budynku szkoły nr 227 przy ul. Astronautów 17 (ściany są od strony ul. Hynka). Murale będą przedstawiać na tle wymalowanego nieba z chmurami wydane polskie znaczki pocztowe. W nowym projekcie na znaczkach o tematyce lotniczej przypomniane zostaną takie ikony Polskiego Lotnictwa jakimi byli:

  • Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura – Chellenge 1932 ( 11.09.1932 – 90 rocznica śmierci.),
  • Stanisław Skarżyński – 89 rocznica przelotu przez Atlantyk RWD5 bis oraz 91 rocznica rajdu do około Afryki 25 770km,
  • Gwiazda Polski – 84 rocznica przygotowania do wzlotu największego na świecie balonu stratosferycznego uszytego w Legionowie,
  • Czesław Tański – 126lat od pierwszego polskiego wzlotu na Lotni własnej konstrukcji.

Dodatkowo na muralu pojawiają się w formie stempli pocztowych logo firm i organizacji związanych z tymi wydarzeniami: Aeroklub Polski, Aeroklub Warszawski, Instytut Lotnictwa, Politechnika Warszawska, Wytwórnia Balonów w Legionowie, Firma Motolux inż. Jana Szala 1935.


(fot. Artur Adamiec)

Autorem pomysłu jest Artur Adamiec, a współautorką Anna Olej-Kobus. Więcej o projekcie TUTAJ.

Po sukcesie powstania muralu BALON HYNKA warto dalej walczyć o zaznaczenie w przestrzeni miasta polskich lotniczych sukcesów.

Głosowanie rozpoczęło się 15 czerwca i potrwa do 30 czerwca. Głosować mogą mieszkańcy warszawy (nie muszą być zameldowani). Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną. Głosować może też młodzież. Głosując warto wybrać ten jeden projekt, to zwiększa szanse wygranej wskazanego projektu. Głos na ten projekt można oddać przez stronę: www.bo.um.warszawa.pl/voting/welcome

Zachęcam wszystkich miłośników lotnictwa do głosowania na ten mural, gdyż będzie to wspaniała możliwość uczczenia w 2022 roku 90 rocznicy śmierci Franciszka Żwirko i Stanisława Wigury. W przypadku wygranej projektu odsłonięcie planowane jest na 11 września 2022 r. – mówi Artur Adamiec, autor projektu.


(fot. Artur Adamiec)

Źródło: bo.um.warszawa.pl
comments powered by Disqus