Przejdź do treści
Źródło artykułu

Polski inżynier Boeinga nagrodzony przez Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenia

Rada Polskich Inżynierów w Północnej Ameryce oraz Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów uhonorowały Geralda Paluszka, inżyniera Boeinga, za wsparcie polskiego i światowego lotnictwa. Paluszek, który pracuje w Boeingu już ponad 35 lat, starszym prowadzącym inżynierem odpowiedzialnym za reperowanie i utrzymanie samolotów pasażerskich. Certyfikat Honorowego Uznania został wręczony podczas uroczystości 75-lecia Stowarzyszenia w Chicago.

Paluszek przyciągnął uwagę Stowarzyszenia poprzez swoje specjalne konsultacje dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Dostarczył on naszemu narodowemu przewoźnikowi specjalistycznej i szczegółowej wiedzy użytkowaniu obiektów i narzędzi podczas gdy ten zmieniał swoją flotę pod koniec lat 80-tych na samoloty zachodnie. W marcu 1998 roku, Rada Dyrektorów LOTu i Rząd Polski nagrodzili Paluszka za jego działania Medalem za Zasługi. Paluszek jest również uznany na całym świecie za czołowego eksperta Boeinga w dziedzinie rozwoju użytkowania obiektów lotniczych i napraw samolotów.

„Polscy inżynierowie są bardzo dobrze znani w świecie za ich gruntowną wiedzę, kompetencję i pracowitość” powiedziała Henryka Bochniarz, Prezes Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią. „Cieszę się, że istnieją takie organizacje jak Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów i Rada Polskich Inżynierów, które pomagają docenić ich wysiłek. Boeing jest dumny, że Gerald jest członkiem rodziny Boeinga” dodała Bochniarz.

Po ukończeniu studiów w Uniwersytecie St. Louis na wydziale inżynierii lotniczej, Paluszek rozpoczął swoją lotniczo-inżynieryjną karierę w McDonnell Douglas. Do Boeinga dołączył w styczniu 1973 roku.

Boeing jest wiodącym przedstawicielem przemysłu lotniczego i kosmicznego na świecie oraz największym producentem samolotów wojskowych i pasażerskich. Samoloty Boeinga po raz pierwszy wkroczyły na polski rynek w kwietniu 1989 roku, kiedy to Polskie Linie Lotnicze LOT otrzymały pierwszego Boeinga 767-200ER. Obecnie we flocie LOTu znajduje się siedem Boeingów 767 i osiem Boeingów 737. Regionalne Biuro Boeinga w Warszawie, zostało założone w lutym 2007 roku, pod kierownictwem Henryki Bochniarz. Główna siedziba Boeinga znajduje się w Chicago. Boeing zatrudnia na całym świecie ponad 160 000 osób w 70 krajach.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony