Pierwszy Boeing 747-8 Freighter nabiera kształtów

B747-8 Freighter

Boeing przybliżył się do zakończenia montażu pierwszego samolotu B747-8 Freighter. W Everest w stanie Massachusetts, mechanicy Boeinga połączyli przednią i tylną część kadłuba z wcześniej zamontowaną częścią środkową i skrzydłem.

„Jestem podekscytowany widząc jak samolot nabiera kształtów,” powiedział Mo Yahyavi wiceprezes i główny menadżer Programu 747. „Ta część montażu to pierwsza szansa by zobaczyć imponujące rozmiary B747-8 Freighter.”

Boeing 747-8 ma 76.3 metrów długości, o 5.6 metrów więcej niż jego poprzednik B747-400 Freighter. Dodatkowa powierzchnia daje klientom o 16% więcej powierzchni przewozowej. Boeing 747-8 Freighter to samolot, który oferuje przewoźnikom najniższe koszty operacyjne i najlepszą wydajność spośród wszystkich samolotów transportowych. Może poszczycić się on również lepszymi parametrami związanymi z ochroną środowiska.

Jak dotąd Boeing otrzymał 78 zamówień na samoloty typu B747-8. Między innymi od: Cargolux, Nippon Cargo Airlines, AirBridgeCargo Airlines, Atlas Air, Cathay Pacific, Dubai Aerospace Enterprise, Emirates SkyCargo, Guggenheim i Korean Air.

Źródło: Boeing
comments powered by Disqus