Przejdź do treści
Źródło artykułu

Boeing podsumowuje udział w Paris Air Show 2013

Tegoroczny Paris Air Show był bardzo udany dla firmy Boeing (NYSE: BA), która ogłosiła zamiar wprowadzenia na rynek swojego najnowszego modelu 787-10 Dreamliner, a także ważne zamówienia na samoloty pasażerskie oraz wzmocnienie sojuszy i relacji z klientami i partnerami z całego świata.

„50. edycja Paris Air Show była dla Boeinga bardzo ważna z uwagi na liczne historyczne wydarzenia” – powiedział Charlie Miller, wiceprezes ds. międzynarodowej komunikacji. „Będące naszymi klientami linie lotnicze zdecydowanie poparły innowacyjną rodzinę naszych samolotów  pasażerskich, zarówno jeśli chodzi o ogromną liczbę zamówień jak i kwestię zapowiedzi wprowadzenia najnowszego modelu 787 Dreamliner".

„Emocje i entuzjazm naszych klientów, partnerów i dostawców wobec produktów i technologii prezentowanych przez Boeinga z myślą o sektorze komercyjnym oraz obronności potwierdziły nasze zaangażowanie w innowacje i zorientowanie na potrzeby klienta” – powiedział Miller.

Boeing zwrócił uwagę na rodziny wydajnych samolotów pasażerskich zarówno jeśli chodzi o segment rynku samolotów szeroko-, jak i wąskokadłubowych. Ogłoszenie wprowadzenia 787-10 zostało potwierdzone przez 102 zamówienia i zobowiązania od pięciu klientów, w tym Air Lease Corporation (30), GE Capital Aviation Services (10), International Airlines Group / British Airways (12), Singapore Airlines (30)  oraz United Airlines (20).

Nowy 787-10, mogący przewozić od 300 do 330 pasażerów, będzie w stanie latać na ponad 90 proc. tras obsługiwanych przez samoloty szerokokadłubowe. Projektowanie 787-10 w firmie Boeing już się rozpoczęło, a w najbliższych miesiącach w proces projektowania na bardziej szczegółowym poziomie włączeni zostaną międzynarodowi partnerzy firmy. Pierwsze dostawy zaplanowano na rok 2018. 

Innowacyjny 787-8 Dreamliner w barwach Air India odbył swój pierwszy lot na Paris Air Show, a prezentowany na wystawie statycznej 787 należący do Qatar Airways budził ogromne zainteresowanie wśród setek klientów, partnerów, przedstawicieli rządów oraz mediów. W trakcie całej imprezy w ramach wystawy U.S. Corral prezentowany był system bezzałogowych statków powietrznych ScanEagle wyprodukowany przez Insitu - spółkę zależną Boeinga.

W ciągu ostatniego tygodnia klienci pokazali ogromne zainteresowanie wszystkimi rodzinami samolotów pasażerskich Boeinga – 737 Next-Generation, 737 MAX, 787, 777 oraz 747-8, ogłaszając zamówienia lub zobowiązania do zamówienia 442 samolotów o wartości ponad 66 miliardów dolarów. Ponadto na stronie Orders & Deliveries zamieszczono zamówienia złożone przez anonimowych klientów na 20 samolotów 737 Next-Generation oraz 20 737 MAX. Łączna liczba zamówień złożonych w roku 2013 wynosi obecnie 692. 

W trakcie imprezy Boeing ogłosił rozpoczęcie współpracy z firmą Embraer przy sprzedaży oraz promocji samolotu transportowego średniej wielkości Embraer KC-390. Boeing poinformował również o podjęciu współpracy z firmą Sikorsky w walce 

o kontrakt na usługi serwisowe floty wiropłatów Arabii Saudyjskiej. Manager programu V-22 U.S. Marine Corps poinformował, że sukces operacyjny wiropłata Bell-Boeing odegrał dużą rolę w pozyskaniu wieloletniego kontraktu na 99 statków powietrznych o wartości 6,5 mld dolarów. Boeing poinformował również, że w trakcie Air Show na lotnisku Le Bourget wraz z Air France Industries rozpoczęto prace nad wartym 354 mln dolarów kontraktem Mid-Life Upgrade dotyczącym modernizacji czterech francuskich samolotów E-3F Airborne Warning and Control System (AWACS). 
 



 

Boeing stworzył specjalną stronę dotyczącą Paris Air Show.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony