Boeing i Polska Grupa Zbrojeniowa badają szanse biznesowe

 Boeing i PGZ Polska Grupa zbrojeniowa

Boeing i członkowie zespołu AH-64E Apache – General Electric, Lockheed Martin, Raytheon i Longbow Ltd. – wraz z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ) podjęli inicjatywę mającą na celu zbadanie możliwości współpracy z polskim przemysłem. Ponad 10 polskich spółek wzięło udział w dwudniowych warsztatach zorganizowanych przez Boeinga i jego partnerów, dzięki którym zawiązano relacje biznesowe na rzecz programu Kruk.

AH-64E Apache jest śmigłowcem szturmowym, który Boeing wystawi w przetargu dotyczącym programu Kruk, będącym częścią szerokiego programu modernizacyjnego polskiej armii.

„Jesteśmy skupieni na możliwie najszerszej współpracy z PGZ i jej spółkami, mającej na celu dalsze wzmocnienie polskiej branży zbrojeniowej, stworzenie nowych miejsc pracy oraz wyjście naprzeciw potrzebom bezpieczeństwa narodowego Polski” – powiedział Phil Schneider, Dyrektor International Strategic Partnerships w Boeing Defense, Space and Security. „Ugruntowana historia innowacyjności polskiej branży zbrojeniowej stwarza doskonałe okazje do rozszerzenia naszych relacji i znalezienia nowych dróg na użycie wiedzy zespołu Apache’a w sposób, który będzie korzystny dla Polski”. 


AH-64E Apache (fot. militaryaerospace.com)

W trakcie warsztatów Schneider i jego zespół omawiali możliwość wsparcia spółek wchodzących w skład PGZ w rozwijaniu nowych zdolności oraz pielęgnowaniu nowych możliwości handlowych. Uczestnicy warsztatów zaznajomili się również z informacjami dotyczącymi AH-64E Apache, ogólnoświatowego podejścia Boeinga do badań i technologii oraz potencjalnej współpracy ze wszystkimi firmami wchodzącymi w skład zespołu Apache’a. 

„PGZ z zadowoleniem wykorzysta okazję do zaprezentowania Boeingowi możliwości i umiejętności naszych firm” – powiedział Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. „Jesteśmy wiodącym producentem sprzętu dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, a firmy wchodzące w skład Grupy posiadają wyjątkowe umiejętności i technologię, które mogą przyczynić się do sukcesu Boeinga i zespołu Apache’a”.

Źródło: Boeing
comments powered by Disqus