Przejdź do treści
Źródło artykułu

Uciążliwe loty nad Starym Bielskiem. Pojawiają się wcześnie rano na małej wysokości

Jest sobota, tuż po godzinie 6 rano nad Stare Bielsko nadlatuje pierwszy samolot. Przelatuje nisko nad budynkami, budząc mieszkańców osiedla. Znika, ale po kilku minutach pojawia się kolejny - relacjonuje Czytelniczka, która pyta, czy piloci z lotniska w Aleksandrowicach mogą latać w mniej uciążliwym dla lokatorów czasie i czy muszą latać na małej wysokości. Zajęliśmy się tą sprawą.

Na pytania Czytelniczki za pośrednictwem naszego portalu odpowiedziała Aleksandra Woltman z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego.

- Faktycznie, w ostatnim czasie nastąpił wzrost lotów we wczesnych porach dnia. Wynikał on z troski o bezpieczeństwo lotów szkolnych, gdyż w związku z bardzo wysokimi temperaturami nie chcieliśmy narażać kursantów oraz instruktorów na tak trudne warunki. Stąd wybór wcześniejszej pory dnia, kiedy jest chłodniej. Samoloty General Aviation nie są wyposażone w klimatyzację, a wysoka temperatura ma bardzo poważny wpływ na bezpieczeństwo wykonywania lotów - tłumaczy pani Aleksandra.

Czytaj całość artykułu na stronie bielsko.biala.plpory dnia, kiedy jest chłodniej. Samoloty General Aviation nie są wyposażone w klimatyzację, a wysoka temperatura ma bardzo poważny wpływ na bezpieczeństwo wykonywania lotów - tłumaczy pani Aleksandra.

Czytaj całość artykułu na stronie bielsko.biala.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony