Weź udział w 33 edycji Bieszczadzkiego Biegu Lotników

XXXIII Bieszczadzki Bieg Lotników 2020 (fot. bieglotnikow.pl)

8 i 9 lutego 2020 r. odbędzie się trzydziesta trzecia edycja Bieszczadzkiego Biegu Lotników. W sobotę (8 lutego) odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży, a w niedzielę (9 lutego) Bieg Główny oraz biegi towarzyszące. Organizatorem imprezy jest Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych.

Pierwszy bieg odbył się w 1987 roku na trasie Ustjanowa – Czarna.

Inicjatorem i wieloletnim Komandorem biegu był wybitny działacz sportowy, wieloletni Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego – Stanisław Nahajowski.

Celem biegu jest uczczenie tradycji Lotniczych w Ustianowej Górnej oraz uczczenie pamięci Stanisława Nahajowskiego – nestora podkarpackiego narciarstwa.

Ustjanowa Górna i Dolna – wieś istniała już przed 1489 r. Sławna stała się w latach 30. XX w., kiedy działał tu największy w Polsce ośrodek szkolenia szybowcowego na bezleśnych wówczas stokach Żukowa w rejonie szczytu Holica (762 m). W 1935 r. odbywały się w Ustjanowej szybowcowe mistrzostwa Polski. Lotniczą przeszłość miejscowości upamiętnia pomnik wystawiony w 1969 r. ku czci wychowanków szkoły, poległych na wszystkich frontach II wojny światowej. Na pamiątkę szybowcowych tradycji lotniczych organizowany jest tu każdego roku „Bieszczadzki Narciarski Bieg Lotników”, trasami biegowymi na Żukowie.

Zgłoszenia dzieci i młodzieży przyjmowane będą do dnia 6 lutego 2020r. Formularz do biegów w dniu 8.02.2020 r. należy wypełnić i przesłać na adres e-mail: sport@ustrzyki-dolne.pl. 
•  Formularz zgłoszeniowy Excel

Zgłoszenia do biegu głównego przyjmowane będą do dnia 6 lutego 2020r. przez formularz online na  stronie: www.kepasport.pl.

Pakiety startowe otrzymuje pierwszych 200 zawodników zgłoszonych do zawodów.

Więcej szczegółowych informacji w Regulaminie oraz na stronie www.bieglotnikow.pl

Źródło: bieglotnikow.pl
comments powered by Disqus