Konkurs Młodych Artystów FAI rozstrzygnięty

Ogólnopolski Finał 2021 FAI Young Artists Contest, fot. BCK

Znamy już laureatów Ogólnopolskiego Finału 2021 FAI Young Artists Contest. Każdy kraj – należący do Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI, organizuje konkurs we własnym zakresie, respektując wszystkie zasady Regulaminu FAI. Na mocy umowy partnerskiej AEROKLUB POLSKI / BCK, organizatorem edycji polskiej KMA FAI jest Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury. Wyniki tegorocznego konkursu (finału ogólnopolskiego) podane są w oficjalnym Protokole Komisji Konkursowej.

Prace laureatów krajowych zostaną wysłane w najbliższych dniach do siedziby FAI w Lozannie, gdzie w ramach Finału Światowego, razem z pracami z całego świata będą oceniane przez międzynarodowe Jury FAI.

Młodym Artystom z Polski życzymy sukcesów. O wynikach Finału Światowego poinformujemy Państwa najszybciej, jak to będzie możliwe. Katalog prac laureatów edycji polskiej – już wkrótce.

Ten oryginalny konkurs plastyczny, organizowany jest przez Międzynarodową Federację Lotniczą FAI od 36 lat i nieprzerwanie od 21 lat także w Polsce. Dzieci i młodzież z całego świata (w wieku 6-17 lat) zawsze malują temat związany z lotnictwem, sportem lotniczym lub kosmonautyką. Tegoroczny temat, wcale nie łatwy, to: „Sporty lotnicze czynią świat bardziej przyjaznym”.


Wszystkim laureatom tegorocznego konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu na Finale Światowym! Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim instruktorom plastyki, szkołom, stowarzyszeniom oraz instytucjom, za Państwa zaangażowanie, że w trudnych czasach pandemii – chciało się Państwu chcieć.

Wśród laureatów Ogólnopolskiego Finału 2021 FAI Young Artists Contest znalazła się liczna reprezentacja Aeroklubu Częstochowskiego (LINK)

Źródło: Bemowskie Centrum Kultury
comments powered by Disqus