IX Szybowcowe zawody na celność lądowania w Białej Podlaskiej

Szybowiec SZD 54 Perkoz należący do BB Aero na lotnisku w Białej Podlaskiej (fot. BB Aero)

W tym roku inaczej niż zwykle, bo miesiąc wcześniej zaplanowano w Białej Podlaskiej tradycyjną zabawę na celność lądowania i dekorację tegorocznej podstawówki szybowcowej oraz spotkanie się we wspólnym gronie.

Szybowcowe zawody na celność lądowania zostaną rozegrane w sobotę 19 października 2019 r. Rezerwowy termin lub loty rekreacyjne w niedzielę 20 października (tydzień po wyborach). Będą to IX zawody szybowcowe BB-AERO i trzecie organizowane na lotnisku w Białej Podlaskiej.

Zapraszamy na być może już ostatnie zawody na lotnisku w Białej Podlaskiej, bo czekamy jeszcze na oficjalną decyzję miasta Biała Podlaska związaną z przyszłością lądowiska EPBP – zachęcają organizatorzy.

Regulamin IX Szybowcowych zawodów na celność lądowania (LINK).

Wpisowe dla uczestników zawodów wynosi 60,00 PLN (lot do konkurencji na szybowcu Astir, Perkoz lub Puchacz). W trakcie zawodów na starcie będzie możliwość skorzystania z ciepłej kawy i herbaty.

Wpłaty należy dokonywać przelewem do 14.10.2019 r. na konto (uwaga nie jest to konto wpłat za loty): 19 1930 1770 3130 0113 4458 0001

Osoby, które będą chciały płacić gotówką na miejscu, organizatorzy proszą o zgłoszenie takiego zamiaru również do 14.10.2019 r. (biuro@bb-aero.pl).

Trening jest możliwy każdego dnia przed zawodami. Loty podczas treningu według cennika szybowcowych lotów doskonalących.

W sobotę po zahangarowaniu sprzętu latającego odbędzie się spotkanie w hotelu Rota, gdzie została zarezerwowana sala na uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznej podstawówce szybowcowej i nagrodzenia zwycięzców zawodów. Sala jest też zarezerwowana na imprezę po lotach, na którą jest składka po 100,00 PLN od osoby (trzy ciepłe dania, osiem przekąsek, ciepłe i zimne napoje bezalkoholowe). Dla zainteresowanych noclegiem pokoje są zarezerwowane od piątku do niedzieli, należy rezerwować miejsca na hasło „BB-Aero”.

Więcej informacji na stronie www.bb-aero.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: BB Aero
comments powered by Disqus