Baltic Ground Services będzie obsługiwał Wizz Air w Warszawie

Baltic Ground Services

Spółka Baltic Ground Services podpisała umowę z Wizz Air, największą nisko-kosztową i nisko-taryfową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej na obsługę handlingową na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Firma będzie świadczyć na rzecz przewoźnika zintegrowane usługi obsługi naziemnej pasażerów i samolotów. Według planów, BGS będzie tygodniowo obsługiwać 65 lotów Wizz Air. Pierwszy samolot zostanie obsłużony 24 maja br.

- Liczba naszych klientów w porcie lotniczym w Warszawie powiększa się bardzo szybko. Z Wizz Air mamy podpisaną umowę na obsługę handlingową na lotnisku w Wilnie. Cieszymy się, że także w Warszawie mogliśmy zaoferować najlepsze rozwiązania dla tego przewoźnika. Dzięki doświadczenie we współpracy z wiodącymi europejskimi liniami lotniczymi, mamy nadzieję przyczynić się do sukcesu spółki Wizz Air i polepszenia komfortu podróży jej pasażerów - mówi Saulius Batavicius, dyrektor generalny spółki Baltic Ground Services.

Z portu lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Wizz Air wozi pasażerów do 19 destynacji. Przewoźnik wykonuje też loty z Gdańska, Katowic, Wrocławia, Poznania i Łodzi.

W 2010 r. warszawskie lotnisko obsłużyło ok. 9 mln pasażerów.

Wizz Air to największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej. Operuje z 14 baz w Europie. Oferuje przeloty 34 samolotami typu Airbus A320 na ponad 150 trasach.

Od kwietnia Wizz Air będzie oferował loty z lotniska w Wilnie. Obsługę naziemną paseżerów i samolotów linii będzie wykonywała spółka Baltic Ground Services. Umowa o świadczeniu usług handlingowych pomiędzy firmami została podpisana w ostatnich dniach marca.
 

Źródło: Baltic Ground Services
comments powered by Disqus