BAA: Który kokpit wygodniejszy, A320 czy B737?
Film przygotowany przez Baltic Aviation Academy podkreśla różnice pomiędzy kokpitami Airbusa A320 i Boeinga 737
Baltic Aviation Academy opublikowało 6 stycznia wideoreportaż o różnicach między kokpitami Airbusa A320 i Boeinga 737. Film, w którym występuje student zintegrowanego kursu ATPL (Licencja Pilota Transportowego Linii Lotniczych) porównuje urządzenia sterujące, kokpit, kontrolki oraz ogólny komfort obsługi jest dostępny w internecie (www.bit.ly/airbusboeing)
Z analizy 7 tys. zapytań o szkolenia, które napłynęły do Baltic Aviation Academy w 2011 r. wynika, że tylko 20 proc. przyszłych pilotów jest zdecydowana na określony typ samolotu, a 80 proc. rozważa pomiędzy dwoma lub więcej typami.
- Oba typy samolotów mają swoje plusy i wybór jednego z nich zależy od oczekiwań pilota. Airbus to kwintesencja ery technologii - rodzina modelu A320 jest często wybierana przez młodych pilotów ponieważ jest łatwiejsza do opanowania. Z drugiej strony, Boeing 737 to samolot, który wciąż pozwala poczuć co to znaczy być pilotem i kontrolować ogromną maszynę na niebie - mówi Vytautas Stankevicius, Szef Szkolenia w Baltic Aviation Academy i posiadacz licencji na oba - Boeing 737 i Airbus A 320 - typy samolotów.
Firmy Boeing i Airbus doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najsilniejszymi graczami na rynku lotniczym. Dwie konstrukcje lotnicze, które odniosły największy sukces w historii lotnictwa - rodziny modeli Boeing B737 i Airbus A320 - są podstawą flot komercyjnych. Według Centre for Aviation, niezależnego międzynarodowego centrum analitycznego, obie rodziny modeli to ponad 10 tys. maszyn wyprodukowanych w ciągu ostatnich 40 lat i ponad połowęa wszystkich maszyn wyprodukowanych w ciągu minionej dekady. Oba modele to samoloty średniego zasięgu, wąskokadłubowe, zabierające na pokład od 110 do 220 pasażerów (w zależności od wersji).
Baltic Aviation Academy produkuje materiały dokumentujące różne szkolenia lotnicze, wywiady z pilotami, webinary (w oparciu o potrzeby pilotów) itp. Wszystkie materiały są dostępne w kanale YouTube Baltic Aviation Academy
Jeśli uważasz, że społeczność lotnicza potrzebuje materiału wideo na konkretny temat, daj nam o tym znać mailem: ideas@balticaa.com.
Komentarze