Przejdź do treści
Źródło artykułu

V Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów zostaną rozegrane w Lesznie

W związku z decyzją Międzynarodowej Komisji Balonowej przy FAI, Leszczyński Klub Balonowy został wybrany organizatorem V Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów, które rozegrane zostaną w Lesznie w dniach 9-15 sierpnia 2021 roku. Tak, w tym roku wyjątkowo zawody odbędą się w sierpniu, nie we wrześniu!

Dnia 15 stycznia rozpocząłsię proces zaproszeń poprzez wysłanie do każdego z Narodowych Aeroklubów zrzeszonych z FAI (Międzynarodowa Federacja Lotnicza) wstępnych zaproszeń. Aerokluby i federacje mają czas do 15 lutego 2021r., by nadesłać do organizatorów wypełniony formularz zgłoszeniowy nominując spełniających kryteria zawodników ze swojego kraju.

Następnie dnia 1 marca 2021 r. organizatorzy rozpoczną pierwszą rundę, w trakcie której zostaną rozesłane indywidualne zaproszenia do trzech najlepszych pilotów juniorów z każdego kraju.

Podczas tegorocznych, V Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów, Leszczyński Klub Balonowy spodziewa się gościć około 50 załóg z całego świata. Organizatorzy mają nadzieję, że uda się rozegrać wszystkie z dziewięciu planowanych lotów, które pozwolą wyłonić Mistrza Świata Juniorów 2021 roku.

Czujemy ogromną przyjemność na myśl o zbliżających się V Balonowych Mistrzostwach Świata Juniorów oraz możliwości goszczenia tylu młodych pilotów z całego świata w Lesznie. Jednocześnie jesteśmy świadomi utrzymującej się, mało stabilnej sytuacji na świecie. Pozostajemy w czujności, obserwujemy kierunek restrykcji oraz na bieżąco śledzimy decyzje FAI odnośnie sportów lotniczych. W tym samym czasie pracujemy nad przygotowaniem bezpiecznych oraz atrakcyjnych sportowo Mistrzostw – informują organizatorzy.

Proces zaproszeń można śledzić pod poniższym linkiem: www.balloonjuniorworld2021.pl/NAC-Invitation-Process.htmlx


(fot. zostało użyte zdjęcie autorstwa Łukasza Małkiewicza)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony