Seminarium "Balony gazowe: tradycja i przyszłość" – przełożone

Balony przez startem PGB w Toruniu (fot. Balonowa Strona Nieba)

Niedawno zapowiadaliśmy seminarium "Balony gazowe: tradycja i przyszłość" organizowane przez Air Sports Promotion, Fundację Aviatornia i Balonową Stronę Nieba. Spotkanie otwarte miało odbyć się w dniu 4 grudnia 2021 r. w Auli na Uczelni Łazarskiego, z dostępem w streamingu.

Jednak z uwagi na obecną sytuację dot. koronawirusa (COVID-19), chorych pilotów i ograniczeń z tym związanych organizatorzy postanowili przesunąć wydarzenie na styczeń/luty 2022 r. Nowy termin seminarium zostanie podany po uzgodnieniu z Uczelnią Łazarskiego.

Seminarium składać się będzie z części: historycznej – poświęconej startowi Polaków w Pucharze Gordona Bennetta, relacji z wyścigu w 2021roku oraz części poświęconej rozwojowi balonów gazowych w Polsce. To będzie prawdziwie gazowa Barbórka. Początek o godzinie 13:00.

Organizatorzy przygotowują się do spotkania "Po Gordonie". Obecność i barwne opowieści potwierdziły ekipy POL1 (Mateusz Rękas i Jacek Bogdański), POL2 (Krzysztof Zapart i Adam Ginalski) i POL3 (Andrzej Olszewski i Jarosław Cieślak).

Kto był – poznaje zdjęcie poniżej. Kto nie był – będzie mógł poczuć tę niezwykłą atmosferę Zawodów o Puchar Gordona Bennetta i dowiedzieć się więcej o tegorocznym starcie z Torunia. O wsztstkim opowiedzą członkowie ekip: POL1, POL2 i POL3.

Organizatorzy liczyą na filmy, zdjęcia i barwne opowieści. Poproszą też o komentarze organizatorów polskiej edycji Zawodów o Puchar Gordona Bennetta.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.


Przeczytaj również:
Szwajcarzy zdobywcami Pucharu Gordona Bennetta w 2021 roku

Źródło: Balonowa Strona Nieba
comments powered by Disqus