Właściciel Cessny i Beechcrafta zapowiada dalsze zwolnienia

Fabryka Textron Aviation w Wichita, fot. Business Journals

Powołując się na globalną niepewność gospodarczą i zmieniające się warunki rynkowe, koncern Textron ogłosił we wtorek, że zwolni kolejne ok. 800 pracowników w działach produkcji lotniczej. Oczekuje się, że większość redukcji zostanie przeprowadzona w zakładach firmy w Wichita w stanie Kansas.

Ten ruch jest kolejnym z serii zwolnień w Textron. W czerwcu spółka wypowiedziała umowy 250 osobom z Textron Aviation, z których 70 pracowało w Wichita, a w grudniu ubiegłego roku 875 pracownikom z innych oddziałów firmy. Przed ostatnią rundą zwolnień Textron Aviation zatrudniał w Wichita około 9 tys. osób.

W raporcie złożonym w czerwcu do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd koncern oświadczył, że zmniejszy liczbę wakatów o 1950 i w ramach procesu restrukturyzacji zamknie zakład produkcyjny TRU Simulation + Training w Montrealu w Kanadzie. Obecnie działania wpłyną przede wszystkim na działy lotnicze i przemysłowe. Według Textrona restrukturyzacja była konieczna z powodu „wyzwań gospodarczych i niepewności” wynikających z wpływu na gospodarkę pandemii koronawirusa (COVID-19).

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus