Volocopter rozpoczyna sprzedaż biletów na loty powietrzej taksówki

Powietrzna taksówka VoloCity (eVTOL), fot. Business Insider

Firma Volocopter, która rozwija projekt mobilnych miejskich konstrukcji lotniczych (UAM), poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży miejsc na loty pilotowanych taksówek powietrznych pionowego startu i lądowania VoloCity (eVTOL). Spółka chce stać się pierwszym producentem statków powietrznych tego typu, który pozyska płacących klientów.

Niemiecki Volocopter ogranicza swoją początkową ofertę do 1000 miejsc. Bilety o wartości 300 euro (355 USD) można zarezerwować po wpłacie 10 procent ich wartości. Cena usługi obejmuje 15-minutowy lot , który odbędzie się w ciągu pierwszych 12 miesięcy po komercyjnej premierze” oraz wideo z tego wydarzenia.

„Chociaż ostateczna certyfikacja taksówek powietrznych jeszcze nie została jeszcze zakończona, to mamy szczegółowy realistyczny harmonogram rozpoczęcia lotów komercyjnych VoloCity w ciągu najbliższych 2-3 lat” - powiedział Christian Bauer, dyrektor handlowy spółki. „Co więcej, ci, którzy zarezerwują loty teraz, mogą otrzymywać najnowsze informacje o naszych postępach i komercyjnym planie uruchomienia usługi”.

W 2019 r. Volocopter zaprezentował VoloCity, model czwartej generacji. Oczekuje się, że konstrukcja ta będzie mogła wykonywać loty na odległość 35 km, z prędkościami do 110 km/h i będzie posiadała udźwig użyteczny 200 kg. Firma planuje certyfikację statku powietrznego zgodnie z nowymi przepisami EASA SC-VTOL.

Entuzjaści upatrują w latających taksówkach możliwości szybkiego przemieszczania się po miastach, ponad zakorkowanymi ulicami. Pojazdy eVTOL, podobnie jak śmigłowce, nie potrzebują pasów startowych, ale w przeciwieństwie do nich mają być tanie i ciche.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus