Przejdź do treści
Linia produkcyjna Global 7500, fot. AIN
Źródło artykułu

Strajki w Bombardierze m.in. przeciwko zakończeniu produkcji Q400

W zakładach Bombardiera w Kanadzie ma miejsce strajk robotników zrzeszonych w związkach zawodowych. 1500 członków Uniforu, którzy pracują przy produkcji odrzutowców biznesowych, wnosi o ratyfikację nowego trzyletniego porozumienia mającego zapewnić podwyżki płac i zwiększone świadczenia emerytalne.

Strajk rozpoczął się w fabryce Bombardiera Downsview w Toronto na początku ubiegłego tygodnia. Zakład ten buduje nowy flagowy model Global 7500, kluczowy dla przychodów firmy i nie wiadomo, kiedy jego produkcja zostanie wznowiona. Tymczasem nadal też strajkują członkowie tego samego związku, którzy pracują przy produkcji samolotu pasażerskiego De Havilland Canada Dash-8 Q400.

W tym przypadku 700 pracowników sprzeciwia się De Havillandowi, którego spółka matka Longview Aviation Investments kupiła firmę trzy lata temu od Bombardiera. Oprócz żądań płacowych i świadczeń ważniejsza jest dla związkowców przyszłość samego przedsiębiorstwa. De Havilland powiedział, że przestanie produkować Q400 po zrealizowaniu bieżących zamówień i zakończy produkcję w Downsview do 2023 r. po wygaśnięciu umowy najmu. De Havilland już rozpoczął likwidację fabryki.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony