Przejdź do treści
Źródło artykułu

Qantas pokazał nowe mundury dla pilotów

Australijskie linie lotnicze Qantas zaprezentowały nowe mundury dla pilotów. Po raz pierwszy pokazano także trzy uniformy uszyte specjalnie dla kobiet.

To naprawdę duża zmiana, zwłaszcza dla pań, bo nowe mundury pasują idealnie i w końcu wyglądamy w nich bardziej kobieco – mówiła kapitan Airbusa A330, Debbie Slade.

Szef linii Qantas Alan Joyce powiedział, że damskie mundury zaprojektowano specjalnie po to, by wprowadzić na pokład nieco różnorodności. – Bardzo zależało nam, by wprowadzić mundury dedykowane kobietom. Mam nadzieję, że pewnego dnia 50 proc. naszych pilotów to będą właśnie kobiety. Wciąż czekamy na kandydatki, nadal nie jest ich wiele, ale wierzymy, że to dobry początek – powiedział.

Nowe mundury są bardziej dopasowane do sylwetki i wykonane z lżejszych materiałów. Największe zmiany dotknęły jednak nakrycie głowy. Linia zdecydowała się na wysokie białe czapki rodem z marynarki, co jest ukłonem w stronę tradycji firmy i umundurowania z lat 30 ubiegłego wieku. 

 

Czapka jest znakiem rozpoznawczym kapitana. Chciałem powrócić do tradycyjnego stylu mundurów znanych z marynarki, a biała czapka jest jej nieodzownym elementem – powiedział projektant Martin Grant.

To pierwsze odświeżenie garderoby pilotów Qantasa od 13 lat.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony