Powstaje coraz więcej technologii anty dronowych

Technologie antydronowe

Celem zwalczania niepożądanych bezzałogowych statków powietrznych stosowane są różne metody i tak szybko, jak niektóre firmy produkują nowe drony, tak inne rozwijają technologie, mające je neutralizować.

Reuters donosi, że istnieje wiele różnych sposobów, które pozwalają obezwładnić drona. Od bezpośrednich po obejmujące zastosowanie najnowszych technologii. Jedną z nich jest system Guard From Above, który wykorzystuje własnego drona do ściągnięcia z nieba intruza. Technologia ta jest już stosowana przez holenderską policję. Ale np. policja w Japonii używa specjalnych broni lub dronów wyposażonych w sieci, które obezwładniają nieproszonych gości.

Są też systemy, które umożliwiają zagłuszanie częstotliwości używanych do sterowania bezzałogowcami. Taki wyprodukowała firma DroneVision Inc. z Tajwanu, która twierdzi, że jej system może wykonać "skan częstotliwości" i zablokować sygnał GPS oraz transmisję wideo z innego drona.

Reuters donosi, że niedawno w ciągu jednego dnia policja musiała obezwładnić 40 dronów krążących wokół budynku Taipei101, jednego z najwyższych na świecie, który jest częstym celem dla wideoamatorów. Na Bliskim Wschodzie, wysokiej klasy hotele używają technologii anty-dronowej aby zapobiec robieniu zdjęć swoim gościom przez paparazzi. Technologie anydronowe testuje wokół niektórych lotnisk również Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA), a w Londynie  planowane są dwie konferencje poświęcone temu tematowi.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus