Przejdź do treści
Prace rekonstrukcyjne samolotu Curtiss P-40
Źródło artykułu

Postępują prace rekonstrukcyjne kolejnego Curtissa P-40

Muzeum Glenn H. Curtiss z Hammondsport w stanie Nowy Jork rozpoczęło kolejny etap renowacji zabytkowego samolotu Curtiss P-40 z czasów II Wojny Światowej. W pracach uczestniczą wolontariusze Restoration Shop.

Dwa P-40 rozbiły się w okolicach Everglades na Florydzie w 1943 r., po tym jak doszło między nimi do kolizji podczas lotu treningowego. Samoloty zostały wydobyte z bagna po 40 latach, a kilka lat temu w ich posiadanie weszło Muzeum.

Kadłuby obydwu myśliwców zostaną wykorzystane do złożenia jednej maszyny, która następnie zostanie udostępniona na wystawie muzeum. Ekspozycja placówki związana jest głównie z dokonaniami Glenna Curtissa, jednego z ojców amerykańskiego lotnictwa. W listopadzie, po wielu godzinach ciężkiej pracy, wolontariusze usunęli prawe skrzydło z jednego P-40, które teraz wraz z innymi elementami podwozia oraz części klap zostanie przywrócone do dawnego wyglądu.


Prace nad przywróceniem konstrukcji dawnej świetności mogą trwać nawet kilka lat, a przez ten czas odwiedzający muzeum będą mogli obserwować ich postęp i rozmawiać z wolontariuszami, którzy pracują nad tym projektem. Curtiss P-40, który zbudowany został w całości z blachy, ma głębsze związki z Hammondsport, ponieważ powierzchnie sekcji ogonowej i zbiorników paliwa zostały wykonane przez lokalną firmę Merkury Aircraft.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.glennhcurtissmuseum.org

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony