Przejdź do treści
Stacja ładowania samolotów z napędem elektrycznym
Źródło artykułu

Pierwsza stacja ładowania samolotów z napędem elektrycznym Pipistrela

Firma Pipistrel, we współpracy ze studentami trzech uniwersytetów, opracowała i uruchomiła pierwszą publiczną stację ładowania samolotów z napędem elektrycznym. Przedsięwzięcie było realizowane od lutego do czerwca br. w ramach projektu "On Creative Path to Practical Knowledge" pod opieką Dr Vanja Coka.

Celem projektu było stworzenie i instalacja (publicznej) stacji ładowania samolotów z napędem elektrycznym, ponieważ przeprowadzone badania wykazały zapotrzebowanie na stacjonarną instalację tego typu.

Stacja ładowania została opracowana przez inżyniera LECAD Lab Aljaz Pelicon i inżyniera oprogramowania Crt Gorup oraz studentów z trzech uniwersytetów. 30 sierpnia 2017 r. została ona oficjalnie uruchomiona w siedzibie firmy Pipistrel i jest dedykowana do ładowania elektrycznego samolotu Alpha Electro. Projekt był współfinansowany przez słoweńskie Ministerstwo Edukacji, Nauki i Sportu oraz Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Zapraszamy do lektury wspomnień opracowanych przez Bydgoski Klub Seniorów Lotnictwa, na podstawie relacji pisemnych i ustnych kapitana, pilota Zbigniewa Buczka. Cykl przybliża specyfikę i niuanse latania w czasach II Wojny Światowej, a także w okresie PRL.
lotnictwo GA
Poniżej publikujemy kolejny artykuł z cyklu "Doświadczyłem, przeżyłem, opisałem" zatytułowany "Szczęście w nieszczęściu czyli historia pewnego lotu..." , który otrzymaliśmy od jednego z naszych Czytelników.
lotnictwo komunikacyjne
Pilot samolotu komunikacyjnego zwykle godzinę przed lotem musi stawić się na lotnisku, następnie przeanalizować dokumentację

Nasze strony