Pasażer wyskoczył z samolotu podczas kołowania

B737 należący do linii Sunwing

32-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, po tym jak wyskoczył z kołującego samolotu pasażerskiego na międzynarodowym lotnisku w Toronto. Do zdarzenia doszło 27 maja, w momencie gdy B737 linii lotniczych Sunwing Airlines wkołowywał na stanowisko postojowe po lądowaniu z Varadero na Kubie (nr rejsu WG383).

Według portalu Globe and Mail, jeden z pasażerów otworzył prawe wyjście awaryjne znajdujące się w połowie kabiny i wyskoczył na zewnątrz. Inni pasażerowie natychmiast poinformowali o tym fakcie personel pokładowy, a ten pilotów, jednak zanim maszyna się zatrzymała minęło jeszcze ok. 30 sekund

Tymczasem pasażer, który w nietypowy sposób opuścił samolot, nie doznał żadnych obrażeń po skoku na płytę lotniska, gdzie jednak został szybko schwytany przez pracowników obsługi naziemnej, którzy pilnowali go, aż do momentu przyjazdu policji. Wkrótce po tym odszukano na pokładzie osobę, która z nim podróżowała i w ten sposób uzyskano informację o problemach ze zdrowiem psychicznym mężczyzny. W związku z powyższym zamiast do więzienia został on przewieziony do szpitala.

Poniżej film nagrany przez jednego z pasażerów feralnego lotu:

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus