Niebezpieczne manewry policyjnego śmigłowca - FAA prowadzi śledztwo

Niebezpieczne manewry policyjnego śmigłowca, fot. avweb

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) bada okoliczności użycia policyjnego śmigłowca celem rozproszenia uczestników dużej imprezy plenerowej, która miała miejsce przed meczem futbolu amerykańskiego pomiędzy drużynami Penn State vs. Ohio State na stadionie Beaver w University Park.

Jak widać na załączonym filmie, śmigłowiec policji stanowej Pensylwanii (PSP) przeleciał bardzo nisko nad uczestnikami tego wydarzenia i spowodował, że w powietrzu zaczęły fruwać namioty i śmieci. Według lokalnych władz, interwencja była wymagana, bowiem zachowanie kilkusetosobowego tłumu wymknęło spod kontroli i stało się zagrożeniem dla ludzi i mienia.

Zgodnie z oświadczeniem policji stanu Pensylwania, tłum stał się agresywny i zaatakował oraz ranił dwóch funkcjonariuszy patrolujących teren na koniach. Po tym incydencie wezwano posiłki, w tym m.in. policyjny śmigłowiec. Funkcjonariusze z pokładu nisko lecącego statku powietrznego wydawali przez głośniki polecenia rozejścia się uczestników imprezy. Jednak śmigłowiec znalazł się na tyle nisko, iż podmuch wirnika zaczął przemieszczać na ziemi luźne przedmioty.

Szybko pojawiły się obawy o bezpieczeństwo i legalność operacji, a FAA otrzymała skargę w tej sprawie. Agencja nie określiła, kiedy zostanie zakończone dochodzenie.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus