Lufthansa podpisała umowę dot. produkcji biopaliw

Lufthansa Biofuel Power

Linie lotnicze Lufthansa ogłosiły podpisanie porozumienia z firmą Algae. Tec Limited, w ramach którego w Europie zostanie zbudowany duży zakład produkujący biopaliwa z alg.

Umowa stanowi podstawę długoterminowego partnerstwa między przewoźnikiem, a producentem alternatywnych paliw. Lufthansa będzie całkowicie finansować projekt, a spółka Algae.Tec będzie nim zarządzała, zatrzymując opłaty licencyjne i zyski. Porozumienie zakłada również długoterminową współpracę w kwestii pozyskiwania paliwa produkowanego w uzgodnionej cenie, a składającego się z co najmniej 50 procent ropy naftowej. Linia już wcześniej wykorzystywała alternatywne paliwa w komercyjnych lotach.

Pod koniec 2010 r., niemiecki przewoźnik ogłosił sześciomiesięczny okres próbny (począwszy od kwietnia 2011 r.), który zakładał wykorzystywanie biopaliw w regularnych lotach komercyjnych. Proces ten był częściowo finansowany przez rząd niemiecki. Światowy przemysł lotniczy planuje zneutralizować częściowo emisję węgla i utrzymać go na tym samym poziomie do 2020 r. Natomiast w perspektywie do 2050 r., przemysł ma nadzieję, że emisja zostanie ograniczona o 50 procent (w porównaniu do roku 2000). Umowa z Algae.Tec może ponownie zapewnić Lufthansie miano lidera w kwestii wdrażania ekologicznych projektów. Dokładna lokalizacja zakładu produkcyjnego Lufthansa/Algae.Tec nie została jeszcze określona, jednak w porozumieniu zawarty jest zapis, iż umiejscowiony on będzie obok przemysłowego źródła CO2.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus