Linie lotnicze Tiger Airways - uziemione

Civil Aviation Safety Authority logo

Australijski Urząd Bezpieczeństwa Lotnictwa Cywilnego (Civil Aviation Safety Authority – CASA) poinformował, iż 2 lipca cofnął certyfikat przewoźnika liniom lotniczym Tiger Airways. Decyzja ta była spowodowana dwoma przypadkami niestosowania się do minimalnych wysokości przez maszyny obsługujące regularne przewozy pasażerskie. Jest to pierwszy przypadek, kiedy australijskie władze lotnicze uziemiły linię lotniczą działającą na lokalnym rynku.

6 czerwca, należący do linii Tiger A320 został zlokalizowany przez kontrolę ruchu lotniczego na wysokości 1500 stóp, w obszarze gdzie powinien utrzymywać co najmniej 2500 stóp, natomiast w drugim przypadku inny A320 przerwał lądowanie w Avalon Airport w Melbourne i wykonał okrążenie na wysokości 2500 stóp, o 500 stóp niżej niż określały to przepisy. „Obawiamy się, że linie lotnicze Tiger nie angażują się odpowiednio w kwestie bezpieczeństwa, czego oczekujemy od wszystkich australijskich przewoźników”, powiedział rzecznik CASA, Peter Gibson.

Tak nagłe zawieszenie działalności przewoźnika spowodowało chaos na lokalnym rynku przewozów lotniczych, spotęgowany dodatkowo przez ferie w australijskich szkołach. Aby pomóc w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji, linie Qantas i Virgin zaoferowały pasażerom zawieszonych linii specjalne zniżki. Tiger może wznowić loty 9 lipca, jeżeli tylko udowodni CASA, że jest w stanie wdrożyć plan poprawy bezpieczeństwa. Międzynarodowe loty singapurskiej spółki matki Tiger Airways, odbywają się bez zakłóceń.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus