Kosmiczne loty już wkrótce mają zostać certyfikowane przez FAA

VSS Unity Virgin Galactic, fot. Hypebeast

Na początku 2021 r. Richard Branson ma stać się drugim miliarderem, który poleci w kosmos, a wyzwanie ma rozpocząć jego działalność związaną z turystyką kosmiczną. Branson, właściciel Virgin Galactic, odbędzie lot w momencie, gdy Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) przyzna spółce certyfikat na zabieranie turystów sześcioosobowym statkiem kosmicznym na krawędź kosmosu.

W 2009 r. założyciel Cirque du Soleil, Guy Laliberté, spędził 12 dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w podróży, która kosztowała go 35 mln dolarów. Osoby, które zdecydują się skorzystać z oferty Virgin Galactic zapłacą około 200 tys. dolarów za lot na wysokość około 100 km, gdzie przez kilka minut będą mogli odczuć nieważkość i skąd następnie powrócą na ziemię lotem szybowym.

Statek kosmiczny Unity wykonał już w zeszłym roku lot z pasażerem, którym był szef bezpieczeństwa i szkoleń firmy Virgin Galactic, Beth Moses. Na początku 2021 r. w kosmos ma wylecieć dwóch pilotów, a następnie planowany jest kolejny lot, tym razem z dwoma pilotami i czterema pracownikami firmy jako pasażerami. Ma to być ostatni test przed uzyskaniem certyfikatu na kosmiczne loty.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus