King Air 350 z przeprojektowanym nosem

Zmodernizowana wersja King Air 350, fot. avweb

Firma Textron Aviation zaprezentowała nową wersję turbośmigłowego samolotu Beechcraft King Air 350. W nowej odsłonie konstrukcja otrzymała zmodernizowany nos o pojemności 0,34 m3, dzięki której samolot może zabrać do 113 kg (250 funtów) dodatkowego ładunku.

Modernizację można stosować w wariantach King Air 350, w tym w wersji cargo 350C i modelu o wydłużonym zasięgu 350ER. Modyfikacja posiada certyfikat Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA) i jest kompatybilna zarówno z wersjami napędzanymi silnikami PT6A-60A, jak i PT6A-67A.

„Ta modyfikacja jest odpowiedzią na zainteresowanie klientów optymalizacją elastyczności naszej platformy King Air 350, wyposażeniem samolotu w dodatkowe miejsce na bagaż lub do zadań specjalnych oraz zwiększeniem możliwości załadunku”, powiedział wiceprezes Textron, Bob Gibbs. „Beechcraft King Air oferuje największy zakres funkcjonalności z naszej szerokiej gamy produktów, ale nadal pracujemy nad jego ulepszeniem, tak aby zapewnić naszym klientom możliwość odniesienia sukcesu, bez względu na rodzaj wykonywanych zadań”.

Zgodnie z danymi spółki Textron, od wprowadzenia modelu do sprzedaży w 1964 r. dostarczono już ponad 7,5 tys. egzemplarzy King Air. W ciągu tych 55 lat ogólnoświatowa flota samolotów King Air spędziła w powietrzu ponad 60 mln godzin.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus