Internetowa petycja w sprawie dostępności Mogas’u

Pure-Gas.org

Właściciele statków powietrznych, którzy w swoich maszynach korzystają z paliw samochodowych, proszeni są o przyłączenie się do internetowej petycji, wzywającej Agencję Ochrony Środowiska (EPA), do zapewnienia dostępności paliw bez-etanolowych.

Petycja jest skierowana do Administrator EPA, Lisy Jackson i wymienia "niezamierzone konsekwencje", jakie spowoduje uchwalenie przepisów mających na celu zwiększenie produkcji paliw zawierających etanol. W rezultacie, bez-etanolowe paliwa mogą stać się trudno dostępne, co stanie się problemem dla właścicieli łodzi, skuterów śnieżnych, motocykli oraz samolotów, w których nie można stosować paliw zawierających alkohol.

Petycja została zainicjowana przez Sama Hokina, twórcę strony Pure-Gas.org (listy mobilnych stacji benzynowych dostarczających bez-etanolową benzynę na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady). W niektórych stanach znajduje się zaledwie kilka stacji, podczas gdy część kanadyjskich prowincji ma zapewniony stały dostęp do paliwa tego typu, sprzedawanego głównie na stacjach Shell i Chevron.


Źródło: AVweb
comments powered by Disqus