Firmy Eclipse oraz Sikorsky podpisały porozumienie o współpracy

Eclipse 500

Firma Sikorsky Aircraft ogłosiła, iż sfinalizowane zostało porozumienie o współpracy ze spółką Eclipse Aerospace. Pogłoski o rozmowach z tym związanych po raz pierwszy pojawiły się w październiku 2010 r., podczas zjazdu Krajowego Stowarzyszenia Lotnictwa Biznesowego (NBAA). Jak stwierdził dyrektor generalny Eclipse, Mason Holland, umowa zapewnia spółce dodatkowe środki finansowe na rozwój obecnie rozwijanych projektów, ale obie firmy ustaliły, iż nie ujawnią o jaką kwotę chodzi.

Ale najważniejsze, wyjaśniał Holland, że umowa zapewnia dostęp do łańcucha dostaw firmy Sikorsky, systemu dystrybucji części oraz jej talentów inżynierskich. Transakcja będzie mieć "bezpośredni wpływ" na obecnych właścicieli Eclipse, przede wszystkim w zwiększaniu siły i wsparcia globalnej sieci, co oznacza również przyspieszony termin ponownego wprowadzenia odrzutowca E500 na rynek, dodał.

Mark Cherry, rzecznik firmy Sikorsky, powiedział, że zespół zarządzający w Eclipse "Dzieli z firmą Sikorsky pasję jakościowych produktów i idei pierwszeństwa klienta". "Cieszymy się na tę inwestycję kapitałową i niebawem udzielimy globalnego wsparcia Eclipse, aby ta przyspieszyła prace nad ponownym uruchomieniem produkcji dwusilnikowego bardzo lekkiego odrzutowca (VLJ)", dodał.

Eclipse Aerospace z siedzibą w Albuquerque, w stanie Nowy Mksyk, zapewnia obsługę techniczną, serwis i wsparcie dla floty około 260 maszyn typu Eclipse, które były wyprodukowane przez upadłą Eclipse Aviation. Firma sprzedaje również odnowione, w pełni wyposażone samoloty tego typu z roczną gwarancją producenta. Sikorsky Aircraft, z siedzibą w Stratford, w stanie Connecticut, produkuje m.in. śmigłowce Black Hawk. Sikorsky jest spółką zależną United Technologies Corp, która jest również spółką matką kanadyjskiej firmy Pratt & Whitney, producenta silników wykorzystywanych przez Eclipse.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus