FAA uczula pilotów żeby latali bezpiecznie

General aviation safety

W liście otwartym do ogółu społeczności lotniczej wysłanym tuż przed amerykańskim Dniem Pamięci Narodowej (Memorial Day), Administrator FAA Michael Huerta uczula wszystkich pilotów, aby ci zawsze upewniali się, że "Są przygotowani - naprawdę przygotowani do latania".

W dokumencie (PDF) zauważył, że wskaźnik wypadków w segmencie GA pozostaje w ostatnich latach uparcie na tym samym poziomie, w związku z czym poprosił wszystkich należących do społeczności, od pilotów i mechaników po pasażerów, do przyswojenia kilku prostych informacji. Huerta m.in. radzi aby korzystać ze wszystkich możliwości szkoleń, zapoznawać się z bieżącymi warunkami meteorologicznymi dla każdego lotu, pomagać zwiększać kulturę bezpieczeństwa lotniczego w swoim lokalnym środowisku i interweniować w momencie, gdy ktoś robi coś niebezpiecznego.

Huerta dodał, że Agencja ze swojej strony także prowadzi "długoterminowe inwestycje" w zakresie bezpieczeństwa. Obejmują one ulepszenie standardów szkoleń i certyfikowania pilotów, usprawnienie certyfikacji dla technologii ratujących życie, a także rozwijanie lepszych sposobów wykorzystania danych dla zrozumienia ryzyka w lotnictwie. "Tego lata musimy wykazać osobiste zaangażowanie, aby zrozumieć swoje zalety i ograniczenia", napisał. List był następstwem niedawnego spotkania Huerty z przedstawicielami wszystkich grup głównych użytkowników GA.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus