FAA planuje zatrudnić 4300 dodatkowych kontrolerów

Stanowisko ATC na wieży lotniska, fot. avweb

W ciągu najbliższych kilku lat, Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) planuje zatrudnić 4300 kontrolerów ruchu lotniczego. 2 sierpnia zakończył się kolejny okres rekrutacji, w ramach którego potencjalnie zainteresowani mogli złożyć swoje aplikacje.

Każdego roku agencja przyjmuje zgłoszenia chętnych do pracy w ATC przez zaledwie kilka dni w roku. Agencja zatrudnia obecnie ponad 14 tys. kontrolerów, ale wielu z nich zbliża się do wieku emerytalnego, w związku z czym kierownictwo wyższego szczebla w FAA wydało oświadczenie zachęcające wszystkich zainteresowanych ich zastąpieniem do aplikowania.

„Bycie kontrolerem ruchu lotniczego jest nie tylko ważne, ale jest to także ciekawa praca, zapewniająca dynamiczną karierę” – powiedział dyrektor operacyjny Organizacji Ruchu Lotniczego FAA, Teri Bristol. Agencja uruchomiła również akcję rekrutacyjną dla kobiet, mniejszości narodowych i osób z niedostatecznie reprezentowanych społeczności.

FAA od ponad dekady stara się zwiększyć populację kontrolerów. „Zatrudnianie osób o różnym pochodzeniu pomaga nam znaleźć sposoby na dalsze zwiększanie bezpieczeństwa i wydajności lotnictwa” – powiedział administrator FAA, Steve Dickson. „Mam nadzieję, że dzięki tym wysiłkom więcej osób skorzysta z możliwości zostania kontrolerem ruchu lotniczego”, dodał.  Mediana rocznej pensji kontrolerów ruchu lotniczego w USA w 2021 r. wyniesie 138 556 USD.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus