Embraer wstrzymuje produkcję i wysyła pracowników na płatne urlopy

Fabryka Embraera, for. Embraercommercialaviation

Brazylijski Embraer poinformował, że z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) pracownicy, którzy nie są w stanie wykonywać swoich obowiązków zdalnie, zostaną wysłani na płatne urlopy, wstępnie do 31 marca.

Zarządzenie obejmuje obecnie tylko fabryki w Brazylii, z wyjątkiem niektórych działów, które muszą podejmować niezbędną produkcję. Firma analizuje wdrożenie podobnej opcji w innych krajach, gdzie prowadzi działalność.

„Najważniejszym priorytetem Embraera jest zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, klientów i innych współpracowników. W ciągu najbliższych kilku dni kierownictwo spółki przeanalizuje sytuację i wraz z przedstawicielami władz lokalnych i związków podejmie najbardziej odpowiednią decyzję, aby zabezpieczyć swoich pracowników przed zarażeniem koronawirusem, a jednocześnie chronić swoją działalność w sposób, który wszystkie strony odczują w jak najmniejszym stopniu”, napisała spółka w specjalnym oświadczeniu.

Według producenta, dalsze decyzje zostaną ogłoszone do 30 marca. Firma posiada zakłady w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji, gdzie zatrudnia ponad 18 tys. osób.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus