Przejdź do treści
E-hang
Źródło artykułu

Dubaj planuje uruchomienie bezzałogowej latającej taksówki

Rok po tym, jak pasażerski autonomiczny dron EHang został zaprezentowany w Las Vegas, przedstawiciel Dubaju zapowiedział, że jeszcze tego lata stanie się on powietrzną taksówką w tym mieście. "AAV [Autonomous Aerial Vehicle] prezentowany na wystawie podczas Government Summit jest nie tylko modelem, ale konstrukcją, która została już oblatana", powiedział Mattar Al Tayer, przewodniczący Zarządu Dróg i Transportu miasta Dubaj (RTA).

RTA zamierza uruchomić AAV w lipcu 2017 r. EHang, który budowany jest w Chinach, może przewozić jednego pasażera (o wadze do 100 kg, plus małą walizkę) przez maksymalnie 30 minut z prędkością około 100 km/h. Pasażer będzie mógł wybrać cel podróży na tablecie w kokpicie, a statek powietrzny będzie latał całkowicie autonomicznie, nadzorowany jedynie przez operatorów w centrum zdalnego sterowania.

Napęd EHang stanowi osiem śmigieł umieszczonych na czterech ramionach. Pojazd wyposażony jest w awaryjne systemy, które spowodują, że w przypadku usterki lub życzenia przewożonej osoby, wyląduje on w najbliższym dogodnym miejscu. Statek powietrzny był testowany w Instytucie Systemów Autonomicznych w Newadzie, który został wyznaczony do tego zadania przez Federalną Administrację Lotnictwa USA.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony