Dron, który lata i jeździ

Dron, który lata i jeździ

Dla wielu koncepcja wykorzystywania dronów do dostarczania w dzień i w nocy zamówionych posiłków jest niepokojąca, ze względu na bezpieczeństwo i hałas. Ale firma z Kalifornii przedstawiła nową opcję, zgodnie z którą ich dron może lecieć przez część trasy, a następnie wylądować i cicho podjechać do miejsca realizacji zamówienia. Testy robota VTOL Air/Ground niedawno zakończyły się w pobliżu siedziby spółki Advanced Tactics w Torrance. Statek powietrzny może transportować ładunki o wadze do prawie 7 kg (15 funtów) i może także poruszać się po chodnikach oraz trudnym terenie.

"Kombinacja pionowego startu i lądowania z możliwością poruszania się pojazdu po trudnym terenie z dostawą sprawia, że autonomiczny robot powietrzny AT Panther VTOL różni się od wszystkiego, co do tej pory widzieliśmy", oświadczyła firma. W celu skutecznego dostarczenia przesyłki, konstrukcja będzie wyposażona w system umożliwiający unikanie przeszkód w powietrzu, jak i na ziemi. Aparat będzie poruszał się autonomicznie, ale w razie potrzeby kontrolę nad nim będzie mógł przejąć operator, pełniący rolę pilota/kierowcy.

We wskazanym miejscu system może automatycznie zostawić paczkę, ale może to wykonać również operator, z którym dodatkowo klient będzie mógł porozmawiać za pośrednictwem połączenia głosowego i wideo. Następnie Panther skieruje się do miejsca bezpiecznego startu i lądowania, skąd wróci do bazy, aby otrzymać kolejne zadanie.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus