Chińskie władze będą dotować sektor lotnictwa ogólnego

China General Aviation

Chiński Departament Transportu określił segment lotnictwa ogólnego, jako "kolejny w tym kraju motor napędowy gospodarki zaraz po przemyśle samochodowym". W związku z tym faktem chiński rząd planuje zapewnić odpowiednie finansowanie, które w zamierzeniach ma pomóc rozbudować GA.

Ma Xin, zastępca dyrektora Krajowego Biura Zarządzania Ruchem Lotniczym w Chinach, wypowiedział się na ten temat podczas pokazów lotniczych Zhuhai Air Show, które odbyły się w grudniu ubiegłego roku. Według niepotwierdzonych doniesień, Administracja Lotnictwa Cywilnego Chin wraz z Ministerstwem Finansów poinformowały wspólnie o wdrożeniu tymczasowego specjalnego funduszu na rozwój lotnictwa ogólnego w Chinach. Według ChinaDaily.com, "długo oczekiwana dotacja" będzie wykorzystana do wspierania operacji lotnictwa ogólnego, szkolenia pilotów oraz rozwoju infrastruktury.

Ma Xin tłumaczył, iż lotnictwo ogólne jest uznawane za ekonomiczny silnik wzrostu gospodarczego i tworzy ono "długi łańcuch przemysłowy, który może wspomóc rozwój różnych sektorów" oraz który spełnia "bardzo dużą rolę w lokalnej gospodarce". Dodatkowo, w wyznaczonych rejonach obecnie testowane są zmiany w zarządzaniu przestrzenią powietrzną niskich wysokości i oczekuje się, że wkrótce zostaną one rozszerzone na cały kraj, po tym jak reforma lotnictwa będzie posuwała się naprzód. W 2010 r. chińskie władze włączyły GA do pięcioletniego planu rozwoju, który ma obejmować lata 2011-2015. W lipcu ubiegłego roku Rada Państwa Chin oszacowała, iż do 2020 sektor lotnictwa ogólnego będzie wzrastał o około 19 procent rocznie.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus

Komentarze

Wyeksportować do Chin nasz ulc to ich załatwi.