Bombardier zwolni 5 tys. pracowników

Fabryka Bombardiera, fot. ainonline.com

Koncern Bombardier ogłosił, iż w ramach restrukturyzacji firmy zamierza zmniejszyć liczbę pracowników o ok 5 tys. Redukcje personelu będą następować w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy i jak szacuje producent, do 2021 r. pozwolą firmie zaoszczędzić około 250 mln dolarów rocznie. Informacja ta była częścią większego oświadczenia dotyczącego wyników firmy Bombardier za trzeci kwartał br.

Firma ogłosiła również plany sprzedaży szeregu aktywów "niezwiązanych z podstawową działalnością", w tym programu samolotów serii Q oraz działów szkoleń lotniczych i technicznych. Seria Q i znak towarowy de Havilland trafią do spółki zależnej Viking Air z Longview Aviation Capital Corp. za 300 mln USD. Viking buduje nową generację de Havilland Twin Otters i planuje wznowić produkcję zmodernizowanej wersji samolotu przeciwpożarowego CL-415. Oba projekty zostały przejęte od Bombardiera.

Model Q400 będący częścią tej transakcji to turbośmigłowy samolot, który może pomieścić do 90 pasażerów. Od momentu sprzedania Airusowi większości udziałów w programie odrzutowca pasażerskiego CSeries, produkcja lotnicza Bombardiera została znacznie zredukowana i obejmuje jedynie regionalne odrzutowce pasażerskie i odrzutowce biznesowe, które budowane są na bazie tego samego kadłuba. 

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus