Bombardier wprowadza na rynek model CRJ550

Bombardier CRJ550

Bombardier oficjalnie zapowiedział wprowadzenie na rynek nowego odrzutowca pasażerskiego CRJ550, który będzie mógł przewozić do 50 pasażerów. Klientem startowym zostały linie United Airlines, które złożyły zamówienie na 50 egzemplarzy tego modelu.

Zgodnie z ostatnio podpisanym porozumieniem, nowe CRJ będą wykorzystywane przez co najmniej 10 lat przez regionalnego partnera United, linie GoJet. Przewoźnik podkreśla, że dostawy 25 samolotów mają być zrealizowane do końca tego roku, a kolejnych 25 egzemplarzy dołączy do floty do lata 2020 r.

"Nowy model CRJ550 jest jedynym rozwiązaniem w Ameryce Północnej, które może zastąpić istniejącą flotę 700 starzejących się 50-miejscowych samolotów użytkowanych przez różnych operatorów", powiedział prezes firmy Bombardier Commercial Aircraft, Fred Cromer. "Jest to kolejny przykład tego, jak skupiamy się na tworzeniu wartości dla naszych klientów i bardzo ważnego poparcia ze strony United w odniesieniu do platformy CRJ", dodał.

Według producenta, CRJ550 oferuje więcej miejsca na nogi dla pasażerów niż inne 50-osobowe samoloty. Konstrukcja statku powietrznego jest oparta na platformie CRJ700.
 

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus