Przejdź do treści
Katastrofa B-17 na lotnisku w Bradley, fot. avweb.com
Źródło artykułu

B-17 Latająca Forteca rozbił się na lotnisku w Bradley

2 października, na międzynarodowym lotnisku Bradley (BDL) w stanie Connecticut w USA rozbił się czterosilnikowy Boeing B-17 Latająca Forteca z okresu II Wojny Światowej. Do szpitala w Hartford zostało zabranych co najmniej sześć osób, ale dokładna liczba poszkodowanych i ich obrażenia nie są jeszcze znane. Lotnisko jest obecnie zamknięte, a na miejscu trwa akcja ratunkowa.

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) poinformowała w oświadczeniu, iż „O 10.00 rano czasu lokalnego zabytkowy Boeing B-17 rozbił się na końcu drogi startowej 6, podczas podejścia do lądowania na międzynarodowym lotnisku Bradley w Windsor Locks w stanie Connecticut”. „Samolot posiadał cywilne znaki rejestracyjne. Lokalne służby mają udostępnić informacje o osobach, które znajdowały się na pokładzie. Port Lotniczy w Bradley został zamknięty".

Według oświadczenia zarządcy lotniska, samolot był wykorzystywany przez Collings Foundation i przyleciał do Bradley w ramach trasy organizowanej przez fundację Wings of Freedom.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony