AOPA wprowadza program wspomagający szkolenia lotnicze

AOPA

Dzień przed szczytem AOPA, który w dniach 22-24 września odbywał się w Hartford, w stanie Connecticut, Stowarzyszenie było gospodarzem innej imprezy - Flight Training Summit, w której uczestniczyło około 100 osób. Podczas spotkania, AOPA zaprezentowała demo programu MyFlightTraining, który ma pomóc uczniom-pilotom zdobyć uprawnienia lotnicze. 

Program, który niebawem ma zostać udostępniony w sieci, dzieli proces szkolenia na sześć etapów – lot wprowadzający, pierwszy lot samodzielny, certyfikat ucznia-pilota, indywidualny lot trasowy, egzamin teoretyczny FAA oraz egzamin praktyczny. Uczestnicy kursu będą brali również udział w loterii, gdzie każdego miesiąca będzie można wygrać 1000 dolarów, z przeznaczeniem na szkolenie lotnicze. „Chcemy ułatwić uczniom pilotom drogę do uzyskania licencji turystycznej i chcemy to osiągnąć dostarczając aktualnych i istotnych informacji na temat postępów ich szkolenia”, powiedziała Jennifer Storm, dyrektor AOPA odpowiedzialna za szkolenia lotnicze.

Dodatkowo, kursanci będą mogli również wygrać bony w wysokości 100 dolarów na zakupy produktów szkoleniowych. Po spotkaniu, jego uczestnicy prowadzili dyskusję na temat najlepszej strategii prowadzenia tego typu działalności gospodarczej. „Szkoły lotnicze wiedzą, jak szkolić i proszą tylko o wsparcie w kwestii biznesowej”, powiedziała Storm. W imprezie wzięły również udział inne grupy GA, takie jak EAA, GAMA, czy Stowarzyszenie Instruktorów Lotniczych.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus