American Airlines ponownie zatrudniają i na trasy krajowe wysyłają samoloty szerokokadłubowe

Flota samolotów należąca do linii American Airlines, fot. Forbes

American Airlines są kolejną linią z kilku wiodących w Stanach Zjednoczonych, która zapowiada, że przywróci do pracy pilotów przebywających aktualnie na urlopach postojowych i do końca roku zacznie zatrudniać kolejnych, co pokazuje jak w zdumiewającym tempie ożywia się popyt na podróże lotnicze.

„Zamierzamy wznowić zatrudnianie pilotów tej jesieni” - powiedział kapitan Chip Long, wiceprezes ds. operacyjnych w American. „Powrót do latania tak wielu naszych pilotów, zatrudnienie setek kolejnych, wznowienie wielu starych tras i wprowadzenie nowych miejsc docelowych, to obiecujące znaki”, dodał. W wyniku pandemii linie American straciły około 1000 pilotów, którzy przeszli na wcześniejszą emeryturę, ale do końca roku mają nadzieję zatrudnić 300 ich następców.

W związku z powodzeniem akcji szczepienia społeczeństwa i przewidywaniami, że do sezonu letniego najgorszy okres pandemii powinien minąć, sprzedaż biletów rośnie, co spowodowało, że w American Airines, podobnie jak w większości innych linii lotniczych, zaczęło brakować pilotów. Jednak liczba lotów międzynarodowych nadal znajduje się znacznie poniżej normalnego poziomu, więc linia lotnicza wykorzystuje to, aby zminimalizować problemy kadrowe. Samoloty szerokokadłubowe, które zwykle są wykorzystywane na trasach międzykontynentalnych, aktualnie obsługują dłuższe loty wewnątrz USA.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus